Bizonyítsd be, hogy két egymást követő páratlan természete szám összege osztható 4-gyel! ?

2021. ápr. 16. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
3+5=8 9+7=16 1+3=4 Tessék.
2021. ápr. 16. 17:29
 2/4 anonim ***** válasza:
29%
Láttam őket a teszkóban, lefotóztam. Elég a fotós bizonyíték?
2021. ápr. 16. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Legyen a kisebbik páratlan szám 2k+1, a nagyobb 2k+3.

2k+1+2k+3 = 4k+4 = 4(k+1), ahol k+1 egész szám, tehát 4(k+1) osztható néggyel.

2021. ápr. 16. 18:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy még egyszerűbben 2k-1 és 2k+1 a két szám, ezek összege 4k, ami nyilván egész.
2021. ápr. 20. 22:53