Adott az ABC háromszög, amelynek BC oldalat a C-n túl meghosszabbitjuk.Ezen a meghosszabbitott szakaszon kijelölünk egy D pontot úgy, hogy BD:BC = 5:2.Határozd meg p és q értékét,ha AD= AB*q+AC*p (itt az AD,AB és AC vektorok csak nem húzza alá) ?

Nem tudom megoldani...

2022. jún. 3. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Koordinátákat vagy hosszakat nem adott meg?
2022. jún. 3. 16:14
 2/4 A kérdező kommentje:
semmit nem adtak meg
2022. jún. 3. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Legyen d=AD, c=AC, b=AB vektorok. A feltételekből:


(5/2)(c-b) + b = d. Így (5/2)c - (3/2)b = d. Vagyis q=-3/2, p=5/2.

2022. jún. 3. 16:35
 4/4 A kérdező kommentje:
El tudnád kérlek magyarázni?
2022. jún. 3. 16:52