Ha ebbe vki tudna segíteni azt igazán megköszönném2022. máj. 24. 20:25
1/2 anonim válasza:
Behúzod az alaphoz tartozó magasságot, ekkor ugye lesz 2 derékszögű 3szöged, amiből a szögfügvényekkel már tucc szögeket számolni.
2/2 anonim válasza:
Vagy koszinusztétellel is ki lehet számolni. (de az első megoldása szerintem egyszerűbb)
25^2=20^2+25^2-2*20*25cosα
1000cosα=400
cosα=400/1000
α=66,42°
Ebből van kettő, a harmadik szög meg 180°-2α azaz 47,16°