Egy egyenlő szárú háromszög alapja 20 cm, szárai 25 cm hosszúak. Mekkork a háromszög szögei?

Ha ebbe vki tudna segíteni azt igazán megköszönném

2022. máj. 24. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Behúzod az alaphoz tartozó magasságot, ekkor ugye lesz 2 derékszögű 3szöged, amiből a szögfügvényekkel már tucc szögeket számolni.
2022. máj. 24. 20:38
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Vagy koszinusztétellel is ki lehet számolni. (de az első megoldása szerintem egyszerűbb)


25^2=20^2+25^2-2*20*25cosα

1000cosα=400

cosα=400/1000

α=66,42°

Ebből van kettő, a harmadik szög meg 180°-2α azaz 47,16°

2022. máj. 24. 20:50