Előre is köszönöm szépen a válaszokat illetve a segítséget! 🤗2021. febr. 9. 18:15
1/4 anonim válasza:
a)
2*sinx*cosx+cos^2x-sin^x-3*sinx=1
2*sinx*cosx+1-2*sin^2x-3*sinx=1
sinx*(2*cosx-2+2cos^2x-3)=0
Innen már megy?
b)
Szinusztétellel megy.
2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom folytatni 😔 segítene befejezni? 🥺
2021. febr. 9. 18:44
3/4 anonim válasza:
a)A szorzat akkor 0, ha valamelyik tényező 0.
sinx=0 vagy 2*cosx-2+2cos^2x-3=0 (Itt helyettesíts y=cosx-t!)
b)Rajzolj!
x/15=sin20°/sin100°
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2021. febr. 9. 19:39