A,Hogy kell megoldani a valós számok halmazán? sin2x + cos2x - 3sinx =1 b,Egy szabályos háromszög oldalai 15cm hosszúak. Osszuk az egyik szöget két egyenessel három egyenlő részre. Mekkora részekre osztják az egyenesek a szöggel szemközti oldalt?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat illetve a segítséget! 🤗

2021. febr. 9. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

a)

2*sinx*cosx+cos^2x-sin^x-3*sinx=1

2*sinx*cosx+1-2*sin^2x-3*sinx=1

sinx*(2*cosx-2+2cos^2x-3)=0

Innen már megy?


b)

Szinusztétellel megy.

2021. febr. 9. 18:27
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom folytatni 😔 segítene befejezni? 🥺
2021. febr. 9. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:

a)A szorzat akkor 0, ha valamelyik tényező 0.

sinx=0 vagy 2*cosx-2+2cos^2x-3=0 (Itt helyettesíts y=cosx-t!)


b)Rajzolj!

x/15=sin20°/sin100°

2021. febr. 9. 19:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2021. febr. 9. 19:39