2019. dec. 27. 17:20
3/4 anonim válasza:
A GeoGebra jelölésit használva:
A keresett egyenes egyenlete: y=1/4x+k. Ebbe 6-ot helyettesítve az x helyére: D(6;3/2+k).
Az AB egyenes egyenlete: y=-1/2x+3. A két egyenes egyenletéből x=(12-4k)/3, így DEB háromszög magassága (6+4k)/3, területe (3/2+k)(6+4k)/6=2. Innen k=3/2.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2019. dec. 28. 18:17