Egy háromszög csúcspontjainak koordinátái A (0 ;3), B (6;0) és C (6 ;4). Határozza Mi annak az egyenes egyenlete, amely párhuzamos az x-4y=0 egyenessel és felezi a háromszög területét? A háromszög csúcsainak koordinátái A (0;3) B (6;0) C (6;4).


2019. dec. 27. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
2019. dec. 27. 18:58
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez az egyenlete: [link]
2019. dec. 27. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:

A GeoGebra jelölésit használva:

A keresett egyenes egyenlete: y=1/4x+k. Ebbe 6-ot helyettesítve az x helyére: D(6;3/2+k).

Az AB egyenes egyenlete: y=-1/2x+3. A két egyenes egyenletéből x=(12-4k)/3, így DEB háromszög magassága (6+4k)/3, területe (3/2+k)(6+4k)/6=2. Innen k=3/2.

2019. dec. 27. 20:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2019. dec. 28. 18:17