Ebben valaki segítene? Részletesen, hogy meg is érzésem.


Egy hegy csúcsán áll egy 15 méter magas kilátó.Talppontját és csúcsát a mellette lévō volgy 29°10 és 32º8 emelkedési fok alatt látjuk. Milyen magas a hegy?


Köszönöm


2022. máj. 23. 22:38
 1/1 anonim ***** válasza:
74%

Fel tudsz írni egy kétismeretlenes egyenletrendszert; legyen a hegy magassága x, a kilátó (függőleges) egyenesétől vízszintesen mért távolságunk legyen y, ekkor felrajzolva az ábrát két derékszögű háromszöget látunk, amelyekben felírható a megadott hegyesszögek tangense:


I. x/y = tg(29° 10')

II. (15+x)/y = tg(32° 8')


Ezt az egyenletrendszert a legegyszerűbb úgy megoldani, hogy a két egyenletet elosztjuk egymással, ekkor y kiesik, és ez marad:


I/II: x/(15+x) = tg(29° 10')/tg(32° 8')


Ez pedig könnyedén megoldható, ezzel rögtön megkapva x-et, vagyis a hegy magasságát.

2022. máj. 23. 23:12