[link]
2014. dec. 10. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem számoltam ki, de ha kiszámolnám, akkor az Ohm törvénnyel számolnám.
2014. dec. 10. 16:29
 2/3 A kérdező kommentje:
szepen megkerlek kiszamolnad? nagyon halas lennek erte.
2014. dec. 10. 16:46
 3/3 anonim ***** válasza:

U1=U-U2=40V

I=U2/R2=2A

R1=U1/I=40 Ohm

2014. dec. 10. 18:58