Egg téglatest különbözö oldallapjainak területe 12 cm2, 18 cm2, 24cm2 .Szamitsatok ki a téglatest térfogatát?2018. dec. 16. 19:47
1/3 anonim válasza:
Legyenek az élek a,b és c
a*b=12
a*c=18
b*c=24
Ha összeszorzod a 3 egyenletet:
(a*b*c)^2=12*18*24
Ha gyököt vonsz pont a térfogatot kapod.
2/3 anonim válasza:
Legyen
a, b, c - a téglatest élei
F1, F2, F3 - a különböző oldallapok
V = ?
F1 = a*b
F2 = a*c
F3 =b*c
Most jön a trükk!
Szorozzuk össze a három egyenletet
F1*F2*F3 = (a*b*c)²
Mivel
a*b*c = V
ezért
F1*F2*F3 = V²
így
V = √(F1*F2*F3)
3/3 anonim válasza:
Lassan gépeltem, megelőztek. :-)