Meci1234 kérdése:

Segitenétek ebben feladatban? Részletesegoldás.

Egg téglatest különbözö oldallapjainak területe 12 cm2, 18 cm2, 24cm2 .Szamitsatok ki a téglatest térfogatát?
2018. dec. 16. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyenek az élek a,b és c

a*b=12

a*c=18

b*c=24

Ha összeszorzod a 3 egyenletet:

(a*b*c)^2=12*18*24

Ha gyököt vonsz pont a térfogatot kapod.

2018. dec. 16. 20:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Legyen

a, b, c - a téglatest élei

F1, F2, F3 - a különböző oldallapok

V = ?

F1 = a*b

F2 = a*c

F3 =b*c


Most jön a trükk!

Szorozzuk össze a három egyenletet

F1*F2*F3 = (a*b*c)²

Mivel

a*b*c = V

ezért

F1*F2*F3 = V²

így

V = √(F1*F2*F3)

2018. dec. 16. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Lassan gépeltem, megelőztek. :-)
2018. dec. 16. 20:17