Mi a deriváltja a következő függvénynek? Érintő egyenlete?


f(x)=1-2^0,5x


Majd az x0=3 pontban az érintő egyenletére lenne szükségem.


Végül pedig a síkidom területe, amelyet a függvénygörbe,az érintő és az y tengely határolnak.



2022. máj. 23. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Más kívánságod nincsen?


[link]

2022. máj. 23. 15:26
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy ideba.szod nekünk a komplett házit, és valaki ingyen és bérmentve csak úgy megcsinálja (ráadásul egy kérem és/vagy köszönöm nem fért bele, helyette viszont van "szükségem lenne"...)


Ez az oldal a gyakoriKÉRDÉSEK.hu, nem a gyakoriCSINÁLJAMEGMÁSAHÁZIMATRÁADÁSULTÖKINGYEN.hu

Ha az lenne a kérdés, hogy "ebben a levezetésben milyen átalakítást végeztünk a 6. és 7. lépés között?", vagy hogy "ha lederiváltam a [tökömtudjamelyik] függvényt, hogy határozom meg az első tag előjelét?" akkor szívesen segítünk. De ez már bőven a pofátlanság határát súrolja, amit csinálsz.

2022. máj. 23. 15:31
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Az a^x deriváltja ln(x) * a^x. Ha a kitevő összetett, mint ebben a példában, akkor persze annak a deriváltjával még szorozni kell a végén.
2022. máj. 23. 15:34
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
#3 vagyok: elgépeltem! Az a^x deriváltja ln(a) * a^x.
2022. máj. 23. 15:35
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves #1 és #2. Való igaz, kimaradt a kérem. Elismerem. a 2-es előtti - jel borított meg, meg ln(-2)-re nem adott ki semmit a számológép. Azóta próbálkoztam tovább, s ln elé tettem a mínusz jelet. Illetve 3. segítségével sikerült rájönnöm, hogy ebben az esetben egy összetett fg-ről van szó. fog stb. Így f derivált szorozva g deriválttal, majd g derivált.

#3-as köszönöm a rávilágítást!

2022. máj. 23. 15:39
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

"Így f derivált szorozva g deriválttal, majd g derivált." Nem egészen.

Van egy külső függvény: 2^x; és van egy belső függvény: 0,5x. Ezt így is szokták jelölni: F(x) = f(g(x))

Ilyenkor a derivált: külső függvény deriváltja szorozva a belső függvény deriváltjával.

Szemléletesebb példa: legyen F(x) = 5^sinx, ekkor f(x) = 5^x, g(x) = sinx.

F'(x) = f'(g(x)) * g'(x)

f'(g(x)) = ln(5) * 5^g(x) = ln(5) * 5^sinx

g'(x) = cosx

F'(x) = ln(5) * 5^sinx * cosx

2022. máj. 23. 16:06
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon egyszerű a gondolatmenet mivel összeadás/kivonást deriválhatunk tagonként, és még a függvény folytonosága is teljesül, tehát: f(x)=-2^0,5x+1

1. Ha x nincs a kitevőben:

f'(x)=-2^0,5

2. Ha x kitevőben szerepel:

F'(x)=-2^0,5x*ln(2), és így hogy a szorzat kommutatív tulajdonságát kihasználtuk nem kell bajlódni logaritmusban szereplő mínusszal, ami nincs értelmezve, és az asszociatív tulajdonság miatt kint tartottuk a mínuszt és utána 2-be beillesztettük. Aztán kiszámolod a koordinátáit az p(3;y) pontnak és meredekség segítségével meg is van az egyenes y-y0=m(x-x0). A területet érdemes lehet nagy háromszögből körszelet módon számolni ahol a körszelet a körcikkből a háromszög. És meg is vagy, visszaellenőrzés szöveges válasz.

2022. máj. 25. 03:00
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg y mentén integrálhatod a cápauszonyod
2022. máj. 25. 03:05
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Mit értesz cápauszony alatt?

2022. máj. 25. 22:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát úgy néz ki a síkidom mint egy cápauszony, de ebbe lehet tévedek nem számoltam ki.
2022. máj. 25. 23:05
1 2