Én vissza kérdeznék. Tudunk-e valamit mondani az y*-ról, mi a különbség az y és az y* között? Sz. Gy.
2014. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
y* valamilyen (x,theta) párra felírható y(p(x,theta),theta) alakban és a múltkori kérdésem arra vonatkozott, hogy ezek közül melyik rögzített érték, és melyik változó? A (3) képlet formailag hasonlít az implicit függvény deriválási szabályához. És még egy kérdés. A kétváltozós F eloszlásfüggvény egydimenziós vagy ennél magasabb dimenziójú valószínűségi változóhoz tartozik? Zavaró tényező az is, hogy (1)-nél a D(p,x,theta) függvényt háromváltozósnak tüntetik fel, holott (3) miatt p is függ x-től, tehát x p-től nem független. (1) bal oldala szerintem D(x,theta). Sz. Gy.
2014. szept. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
Tehát F(y*,theta)=F(y(px,),theta) helyett F(y*,theta)=F(y(p(x,theta),x),theta) írandó. Balról olvasva a képletet látható, hogy több variáció is szóba jöhet. Sz. Gy.
2014. szept. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
Bizonyításhoz egy ötlet! Szerintem y*=y. Theta lényegében elhagyható, és F(y(p(x),x)=1-x egyenletet kell deriválni x szerint. Az y R2-->R szerint képez. R-->R2-->R képzés miatt a láncszabályt alkalmazzuk. f(y*)(1,px)(yx,yp)*=-1 -ből (3) már levezethetőnek tűnik. Az (yx, yp)* oszlopvektort jelöl.
Hasonló módon, amikor az implicit függvény deriválási szabályát kapjuk az G(x,y(x))=0-ból. Sz. Gy.
2014. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
Egy kis hiba, mert F(y(p(x),x)) függvényről van szó és leképezés ennek megfelelően R-->R2-->R-->R tipusú lesz. Sz. Gy.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!