Kétváltozós függvény: f(x,y)=(20/x)+(50/y)+x*y
Itt kellene lederiválni x ill. y szerint a szélső érték vizsgálathoz, de inkább a deriválás a lényeg. Ha így írom fel, hogy: 20*1/x ...azaz konstanssal szorozva, majd így deriválva lesz értelme?
2014. júl. 7. 21:40
1/4 anonim válasza:
persze hogy lesz, úgy is kell csinálni!
2/4 anonim válasza:
f'x = -20*x^(-2) + y (x szerinti első derivált)
f'y = -50*y^(-2) + x (y szerinti első derivált)
f''xx = 40*x^(-3) (xx szerinti második derivált)
f''yy = 100*y^(-3) (yy szerinti második derivált)
f''xy = 1 (vegyes másodrendű parciális derivált)
f''yx = 1 (vegyes másodrendű parciális derivált)
Fontos, hogy f''xy=f''yx!
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 8. 13:48
4/4 anonim válasza: