F (x) =ln*y parciális deriválás, részletek a leírásban?

df/dx(x,y)=lny ezt értem, de ezt hogy számolta ki df/dy=x/y ?

2014. jan. 31. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A megoldások alapján minden bizonnyal elírtad az f(x) kifejezést.

A helyes: f(x,y)=x*ln(y)

Ekkor ha x szerint deriválsz, akkor az y-os részt kiemeled [mert konstansnak tekinted], x deriváltja [x szerint] 1, vagyis df/dx=ln(y)

Ha y szerint deriválsz, akkor az x-et emeled ki, ln(y) deriváltja [y szerint] 1/y, vagyis df/dy=x*1/y=x/y

2014. jan. 31. 13:18
 2/2 A kérdező kommentje:
igen elírtam, úgy van ahogy írtad
2014. jan. 31. 13:38