Az 50-2x-0,5y=40 40-x-y=23 Egyenletrendszert hogyan kell részletesen megoldani?


X=1

Y=16 elvileg



2022. márc. 28. 13:11
 1/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
88%

50 - 2x - 0,5y = 40

40 - x - y = 23


Az elsőt szorozzuk meg 2-vel:

100 - 4x - y = 80


Majd vonjuk ki belőle a 2. egyenletet:

60 - 3x = 57


Ebből:

3 = 3x

1 = x


Visszahelyettesítve mondjuk a 2. egyenletbe:

40 - 1 - y = 23

39 - 23 = y

16 = y

2022. márc. 28. 13:24
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2022. márc. 28. 13:25
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

ax + by = c

dx + ey = f


y = (af-dc)/(ae-db)

x = (c-by)/a


a nullával osztás megtörténhet, akkor a két egyenes párhuzamos, ezért nincs metszéspontjuk

2022. márc. 29. 19:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Ööö... Ez nem matek, hanem kémia feladathoz kellett, szóval fogalmam sincs, hogy miről beszélsz, de biztos '^^
2022. márc. 30. 23:50
 5/9 anonim ***** válasza:

"Az 50-2x-0,5y=40 40-x-y=23 Egyenletrendszert hogyan kell részletesen megoldani?"


"Ez nem matek hanem kémia"


Elnézem, mert fideszes az oktatási rendszer

2022. ápr. 5. 15:37
 6/9 anonim ***** válasza:

3. válaszoló én voltam.

Először is kösz a lepontozást.


Hozzájuk szólok, találjatok ki egy random kétismeretlenes egyenletet, oldjátok meg hagyományosan, majd oldjátok meg azzal a képlettel. Nem fogtok hinni a szemeteknek.

2022. ápr. 5. 15:38
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nem matek, hanem kémia"

Aha, történelemből meg majd az 1-x-et úgy emeled négyzetre, hogy 1-x^2?

2022. ápr. 5. 15:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is elnézem nektek, mert fideszes az oktatási rendszer és nyilván rossz a szövegértés meg kevés az értő olvasó: "Ez nem matek, hanem kémia FELADATHOZ kellet". Egy szóval se mondtam, hogy nem matek, csak arra akartam utalni, hogy a 2. válaszoló egyáltalán nem adott releváns választ adni. 1. Nem tudom honnan vette, hogy egyenesekről lenne szó. 2. Én azt kértem, hogy valaki részletesen vezesse le, ő pedig egyáltalán nem ezt tette, hanem odacs*szett valami algebra képletet. 3. Ezt sosem értettem ezen az oldalon, hogy ha már egyszer megválaszolták a kérdést én meg is köszöntem, (hiszen meg is értettem a feladattípust, ki is jött az eredmény) akkor miért kell még egy másik embernek is válaszolni, amikor már nem tud semmit hozzátenni?
2022. ápr. 6. 15:24
 9/9 anonim ***** válasza:
ok boomer
2022. ápr. 16. 18:01