A felvételi vizsgán 15 kérdést tettek fel. Minden helyes válaszért 4 pontot adtak, a helytelen válaszért 2 pont vették el. Pontosan hány kérdésre válaszolt Maria, ha 24 pontot nyert?


2022. jan. 12. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
6 vagy 9 vagy 12 vagy 15, bármelyik lehet.
2022. jan. 12. 17:29
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a kérdés, hány kérdésre válaszolt helyesen, akkor az a válasz, hogy 9-re.
2022. jan. 12. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

4a-2b=24

4a = 24+2b

a = 6+0.5b


Itt meg kell nézni, milyen b-kre jön ki valid a.

a+b a kérdés, arra az jön ki, amit 1-es írt.

2022. jan. 12. 17:35
 4/4 krwkco ***** válasza:
91%
A legkevesebb válasz, amivel 24 pontot lehet nyerni, az 6 jó. Ahhoz a pontszám ne változzon, minden jó válaszra 2 rossznak kell jutni. Vagyis a válaszok száma 3-asával növekedhet. Így jön ki az eredmény, amit 1-es írt.
2022. jan. 12. 18:25