Sziasztok!
Hogyan kell ezt az egyenletet megoldani:
sin(145-s)/sin(161-s)=0,8129
Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. febr. 12. 10:43
1/3 anonim válasza:
Lehet, hogy jobb lenne, hogyha az eredeti feladatot írnád ki, hátha van szebb megoldása.
Ez az egyenlet az addíciós tételek felhasználásával oldható meg;
sin(a-b) = sin(a)*cos(b) - cos(a)*sin(b), vagyis:
((sin(145)*cos(s)-cos(145)*sin(s)) / ((sin(161)*cos(s)-cos(161)*sin(s)) = 0,8129
Ez az egyenlet rendezhető úgy, hogy ez maradjon:
szám*sin(s) = szám*cos(s), innen pedig két osztással egy tangensegyenletet kapunk:
tg(s) = szám, ami már megoldható könnyedén.
2/3 Tom Benko válasza:
Én először a t=145-s helyettesítést ejteném meg, úgy csak egy addíciós tétel kell. Szebb.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat 😊
2022. febr. 20. 18:46