Hogyan kell ezt az egyenletet megoldani?


Sziasztok!

Hogyan kell ezt az egyenletet megoldani:

sin(145-s)/sin(161-s)=0,8129

Köszönöm szépen a válaszokat.



2022. febr. 12. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy jobb lenne, hogyha az eredeti feladatot írnád ki, hátha van szebb megoldása.


Ez az egyenlet az addíciós tételek felhasználásával oldható meg;


sin(a-b) = sin(a)*cos(b) - cos(a)*sin(b), vagyis:


((sin(145)*cos(s)-cos(145)*sin(s)) / ((sin(161)*cos(s)-cos(161)*sin(s)) = 0,8129


Ez az egyenlet rendezhető úgy, hogy ez maradjon:


szám*sin(s) = szám*cos(s), innen pedig két osztással egy tangensegyenletet kapunk:


tg(s) = szám, ami már megoldható könnyedén.

2022. febr. 12. 12:01
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
Én először a t=145-s helyettesítést ejteném meg, úgy csak egy addíciós tétel kell. Szebb.
2022. febr. 13. 19:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat 😊
2022. febr. 20. 18:46