Egyenletre példa: 3cos x+2=0 és ctg(6x)=-3


Egyenlőtlenségre példa: cos x> -gyök3/2 és tg x< 11,4301?

Valaki tudna segíteni?



2021. máj. 30. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:

1) cosx=-2/3 x1=131,8°+k*360° x2=-131,8°+k*360

k egész szám


2) tg(6x)=-1/3 6x=-18,4°+k*180°, így x=-3,1°+k*30°

k egész száma


3) -150°+k*360° < x < 150°+k*360°

k egész szám


4)

-90°+k*180° < x < 85°+k*180°

k egész szám

2021. máj. 31. 08:02
 2/2 krwkco ***** válasza:
Kiegészítve 1-es javaslatát: segít, ha felrajzolod a szögfüggvény görbéjét. Akkor nehezebb eltéveszteni, hogy milyen pontokban vagy tartományokban teljesül az egyenlőség vagy egyenlőtlenség.
2021. máj. 31. 17:50