Egyenletre példa: 3cos x+2=0 és ctg(6x)=-3
Egyenlőtlenségre példa: cos x> -gyök3/2 és tg x< 11,4301?
Valaki tudna segíteni?
2021. máj. 30. 19:14
1/2 anonim válasza:
1) cosx=-2/3 x1=131,8°+k*360° x2=-131,8°+k*360
k egész szám
2) tg(6x)=-1/3 6x=-18,4°+k*180°, így x=-3,1°+k*30°
k egész száma
3) -150°+k*360° < x < 150°+k*360°
k egész szám
4)
-90°+k*180° < x < 85°+k*180°
k egész szám
2/2 krwkco válasza:
Kiegészítve 1-es javaslatát: segít, ha felrajzolod a szögfüggvény görbéjét. Akkor nehezebb eltéveszteni, hogy milyen pontokban vagy tartományokban teljesül az egyenlőség vagy egyenlőtlenség.