Mekkora az (COOH)2-oldat koncentrációja, ha 10,00 cm3 oldatra fogy
10,13 cm3 0,0202 mol/dm3 koncentrációjú KMnO4-oldat?
2022. márc. 17. 10:19
1/2 anonim válasza:
2 KMnO4 + 5 (COOH)2 + 3 H2SO4 → K2SO4 + 2 MnSO4 + 8 H2O + 10 CO2
2 5
2*V1*c1=5*V2*c2
2*10,13*0,0202=5*10*c2
c2=2*10,13*0,0202/(5*10)=0,0081854 mol/dm3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. márc. 19. 21:06