Nem értem a matek leckémet az lenne a kérdés hogy:2 szám aránya 2:5 a külömbség 36 melyik 2 szám ez????2022. febr. 17. 17:54
11/14 anonim válasza:
Szóval arányoknál mindig az a lényeg, hogy ugyanazzal a számmal kell megszorozni az aránypár két tagját, mert akkor marad ugyanannyi az arányuk. És ezt kell felírni egyenletként.
Ha mondjuk ugyanezt az arányt vesszük, de az van megadva, hogy a két szám összege 49, akkor:
2x+5x=49
7x=49
x=7
És akkor 2x=14, 5x=35, ezért ez a két keresett szám.
12/14 anonim válasza:
x/y=2/5
y-x=36
Elsőt átrendezve:
x=2/5•y
Behelyettesítve a másodikba
y-2/5y=36
3/5y=36
y=60
x=2/5•60=24
13/14 krwkco válasza:
"2 szám aránya 2:5 a külömbség 36"
A két szám 2 valami és 5 valami.
5-2=3 valami az 36. 1 valami az 12, 2 valami az 24, 5 valami az 60.
VAGY
2-5=-3 valami az 36. 1 valami az -12, 2 valami az -24, 5 valami az -60.
A -24 és -36 is megoldás!!!