Nem tudom az arányt,valaki elmagyarázná?

Nem értem a matek leckémet az lenne a kérdés hogy:2 szám aránya 2:5 a külömbség 36 melyik 2 szám ez????

2022. febr. 17. 17:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szóval arányoknál mindig az a lényeg, hogy ugyanazzal a számmal kell megszorozni az aránypár két tagját, mert akkor marad ugyanannyi az arányuk. És ezt kell felírni egyenletként.


Ha mondjuk ugyanezt az arányt vesszük, de az van megadva, hogy a két szám összege 49, akkor:

2x+5x=49

7x=49

x=7

És akkor 2x=14, 5x=35, ezért ez a két keresett szám.

2022. febr. 17. 19:57
 12/14 anonim ***** válasza:

x/y=2/5

y-x=36


Elsőt átrendezve:

x=2/5•y


Behelyettesítve a másodikba

y-2/5y=36

3/5y=36

y=60

x=2/5•60=24

2022. febr. 17. 21:43
 13/14 krwkco ***** válasza:

"2 szám aránya 2:5 a külömbség 36"

A két szám 2 valami és 5 valami.

5-2=3 valami az 36. 1 valami az 12, 2 valami az 24, 5 valami az 60.

VAGY

2-5=-3 valami az 36. 1 valami az -12, 2 valami az -24, 5 valami az -60.

A -24 és -36 is megoldás!!!

2022. febr. 17. 22:37
 14/14 krwkco ***** válasza:
Bocs. -24 és -60
2022. febr. 17. 22:37
1 2