Nem tudom az arányt,valaki elmagyarázná?

Nem értem a matek leckémet az lenne a kérdés hogy:2 szám aránya 2:5 a külömbség 36 melyik 2 szám ez????

2022. febr. 17. 17:54
1 2
 1/14 anonim válasza:

24 és 60


én úgy csináltam:

2:5=0,4

50-36=14

14:50=0,28

0,28 kevesebb mint 0,4,vagyis nagyobb számok kellenek

55-36=19

19:55=0,34

még nagyobb kell

65-36=29

29:65=0,44

majdnem,de ennél kisebb kell

60-36=24

24:60=0,4

0,4=0,4


De tuti van jobb számolás is de én csak így tudom

2022. febr. 17. 18:34
 2/14 A kérdező kommentje:
Kosziii
2022. febr. 17. 18:41
 3/14 anonim válasza:

szívesen,de azért úgy próbáld megtanulni ahogy a könyvben van

mert így szerintem a levezetést nem fogadják el

2022. febr. 17. 18:45
 4/14 A kérdező kommentje:
Varjal most akkor az egyik 24 és a másik?Az a baj hogy a tankonyv nagyon rossz és még a fogalom sincs normálisan leírva
2022. febr. 17. 18:50
 5/14 anonim válasza:
a másik 60
2022. febr. 17. 18:54
 6/14 anonim válasza:
amúgy te hányadikos vagy?
2022. febr. 17. 18:55
 7/14 A kérdező kommentje:
6.osztalyos es kerlek ne irj olyanokat hogy minek vagyok itt meg ilyesmi.Eddig kituno voltam meg most felevkor is.Aztmondta a tanar ez nagyon konnyu anyag en meg pont ezt nem ertem.Holnap meg ropit irunk.
2022. febr. 17. 19:02
 8/14 anonim válasza:

nem akartam semmi ilyet mondani!!

csak kíváncsi voltam mert ha kb annyi lettél volna mint én akkor lehet tudtál volna nekem segíteni.

nyugi nekem is így volt és még van is,hogy amire azt mondják könnyű lesz az nekem nagyon nehéz.Azért nem tudom én sem az arányt helyesen levezetni.

de te nagyon ügyes vagy,és tuti ügyes leszel holnap is!!:)

2022. febr. 17. 19:09
 9/14 A kérdező kommentje:
Renelem
2022. febr. 17. 19:11
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha x pozitív:

5x-2x=36

3x=36

x=12

Egyik szám 24, a másik 60.


Ha x negatív:

2x-5x=36

-3x=36

-x=12

x=-12

Egyik szám -24, a másik -60.

2022. febr. 17. 19:34
1 2