Ha egy szám, ami a 0. hatványon van, miért egyenlő mindig 1-gyel? Nem magyarazo kerdes kellene, hanem amit leirnek füzetbe.5-ösre van

2010. szept. 9. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok pontos választ adni, de vegyük példának a prímtényezőkre bontást, minden szám felbontható. Ugye itt olyan eredmény lesz, hogy

2^x1 * 3^x2 * 5*x3... végtelenségig, és itt az x tényezők 0-k, ha abból a prímszámból egy sincs. Ha p^0 =/= 1, akkor nem tudnánk prímtényezőkre bontani.

2010. szept. 9. 16:49
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A permanenciaelv szerint, ha kibővítjük a hatványozást, akkor ugyanúgy kell számolnunk az új hatvánnyal is, mint eddig.


Például, ha a^n*a^m=a^(n+m), akkor ennek m=0-ra is igaznak kell lennie. Ekkor a^n*a^0=a^(n+0)=a^n.

Hasonlóan, ha osztás van, akkor a^n/a^m=a^(n-m), és ha m=0, akkor a^n/a^0=a^(n-0)=a^n.

Innen már kiszámítható, hogy a^n/a^n=1.

2010. szept. 9. 22:14
 3/4 anonim ***** válasza:
ez egyszerű megállapodás alapján van így. matekos elődeink megyegyeztek és azóta ezt használják.
2010. szept. 10. 10:11
 4/4 anonim válasza:

ez egy szabály:minden szám nulladik hatványa 1.

remélem segítettem....

2010. okt. 31. 17:47