2010. szept. 9. 16:37
1/4 anonim válasza:
Nem tudok pontos választ adni, de vegyük példának a prímtényezőkre bontást, minden szám felbontható. Ugye itt olyan eredmény lesz, hogy
2^x1 * 3^x2 * 5*x3... végtelenségig, és itt az x tényezők 0-k, ha abból a prímszámból egy sincs. Ha p^0 =/= 1, akkor nem tudnánk prímtényezőkre bontani.
2/4 anonim válasza:
A permanenciaelv szerint, ha kibővítjük a hatványozást, akkor ugyanúgy kell számolnunk az új hatvánnyal is, mint eddig.
Például, ha a^n*a^m=a^(n+m), akkor ennek m=0-ra is igaznak kell lennie. Ekkor a^n*a^0=a^(n+0)=a^n.
Hasonlóan, ha osztás van, akkor a^n/a^m=a^(n-m), és ha m=0, akkor a^n/a^0=a^(n-0)=a^n.
Innen már kiszámítható, hogy a^n/a^n=1.
3/4 anonim válasza:
ez egyszerű megállapodás alapján van így. matekos elődeink megyegyeztek és azóta ezt használják.
4/4 anonim válasza:
ez egy szabály:minden szám nulladik hatványa 1.
remélem segítettem....