Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik a legnagyobb ilyen...

Tomtom kérdése:

Melyik a legnagyobb ilyen tulajdonságú nyolcjegyű szám?

Figyelt kérdés
Egy nyolcjegyű számban 2 db 1-es,2 db 2-es,2 db 3-as,2 db 4-es számjegy van. A két 1-es számjegyet 1 számjegy, a két 2-es számjegyet 2 számjegy, a két 3-as számjegyet 3 számjegy, a két 4-es számjegyet 4 számjegy választja el egymástól.
2011. nov. 7. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván, hogy akkor a legnagyobb a szám, ha a nagy számok minél előrébb vannak. Tehát ha 4-gyel kezdődik, aztán 3-mal folytatódik. Aztán 2 és utána a többi szám a megadott adatok figyelembe vételével. 4321 mivel így nem tudod folytatni a megadott kritériumoknak megfelelően, ezért a következő lehetőség az lenne, hogy 4231, és ezt folytatni. 2-vel lehet folytatni, majd 431. Így a szám: 42312431

Szerintem ez az a szám, de ha valaki megerősítené vagy megcáfolná, az nem lenne baj.

2011. nov. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Szerintem jó, mert én is így gondolkodtam. Csak megerősítés képen érdekelt.

Még egyszer köszönöm.

2011. nov. 7. 12:59
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat egy dolog nem stimmel én is most vettem észre.

Két 1-es számjegyet 1 számjegy választja el.

2011. nov. 7. 13:03
 4/5 A kérdező kommentje:

Kiokoskodtam 41312432.

De ennek van valami ésszerű levezetése? magyarázata?

2011. nov. 7. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Ú tényleg, azt én is elnéztem. Hát szerintem ezt csak így kiokoskodva lehet leírni, hogy mindig leírod, hogy a legnagyobb az lenne, ha..., de az nem jó, ezért a következő és így. Mi régen legalábbis így írtuk le, nem tudom, hogy létezik-e ilyenre valami képlet.
2011. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!