Egy matek vizsgán az átlagpontszám 48 pont volt. A vizsgázók 60%-a ment át a vizsgán, az ő átlagpontszámuk 64 pont volt. Hány pont volt azoknak az átlagpontszáma, akiknek nem sikerült a vizsga?2022. jan. 19. 16:32
1/2 anonim válasza:
Ha x ember vizsgázott, akkor az összpontszámuk 48x volt. Ebből 0,6x ember ment át, az ő összpontszámok 0,6x*64=38,4x volt. 0,4x ember megbukott a vizsgán, az ő összpontszámuk 48x-38,4x=9,6x, így az átlaguk 9,6x/(0,4x)=24.
Tehát a bukottak átlaga 24 pont volt.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2022. jan. 19. 17:18