Ha nagyoooon szépen megkérek valakit, segítene a matek háziban?


Kaptunk pár feladatot, de sose voltam jó a matekban. Ezt meg végképp nem értem, ami másoknak könnyű lehet. Éppen ezért szeretném, ha valaki segítene, és megoldaná ezeket, mert hiába nézek videókat, nem értem az egészet. A kis kettest, ami a négyzetet jelöli a zárójel után, azt ° ezzel a kis ponttal jelölöm, mert csak így tudom.

Szóval ezek lennének az egyenletek:

(x+3)°=

(3x-y)°=

(2x+3)°=

(2a+5b)°=


Nagyon szépen megköszönöm, ha segít valaki.^^



2022. jan. 10. 16:50
 1/5 anonim válasza:
0%

csak simán felbontod a zárójeleted és mindegyiket az adott hatványra emelsz

pl az első (x+3)°=x°+9 a tőbbit így már meg tudod oldani

2022. jan. 10. 17:02
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

(a+b)° = a° + 2ab + b°

Ez egy nevezetes azonosság, ami egyébként levezethető abból, hogy (a+b)°=(a+b)(a+b), ami után minden tagot minden taggal összeszorzol és kijön ez.

(a-b)° = a° - 2ab + b°


Ennyit kell megértened csak, a többit pedig csak be kell helyettesítened:

(x+3)° = x° + 2*x*3 + 3° = x° + 6x + 9, kész

(3x-y)° = (3x)° - 2*3x*y + y° = 9x° - 6xy + y°, kész


A másik kettő gyakorlásnak a tiéd, különben soha nem fogod megérteni.

2022. jan. 10. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első, gondolom nincs érettségid se, vagy buktál matekból🤣
2022. jan. 10. 17:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm c:💟
2022. jan. 10. 17:51
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Négyzetre emelés: ^2. Ezek ún. nevezetes azonosságok, vagy megjegyzed őket, vagy szimplán kifejted.
2022. jan. 11. 09:40