S. O. S. fizika?! Nagyoooooooooooon kell a segítség!


Légyszi, nagyon kéne a segítség fizika háziban, 3 feladat, aki egy kicsit is érti, annak biztos nagyon egyszerű. :)


1. Egy versenykerékpáros álló helyzetből indulva, 3 m/s2 gyorsulással halad 4 s-on keresztül. Mennyi utat tesz meg ezalatt és mennyi a végsebessége?


2. Egy álló autó éppen akkor indul el 1,4 m/s2 gyorsulással, amikor egy busz halad el mellette 12 m/s állandó sebességgel. Mennyi idő múlva előzi meg az autó a buszt?


3. Egy gépkocsi 2,8 m/s2 állandó gyorsulással indul, majd egyenletesen halad tovább és 5 s alatt 29,4 m messzire jut. Mennyi ideig gyorsult?


Nagyon köszönöm előre is! :))


2010. okt. 17. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:

1 s=1/2*a*t^2

1/2*3*4*4=24 szal 24 métert tett meg és a vegsebessege 3*4=12 m/s


2 uganugy az elso képletét hazsnaljuk ki, hogy meglássuk mikor egyenlő az ut, niylvan akkor elozi meg mikor nagyobb utat tesz meg mint a busz: 1,4*1/2*t^2 = 12*t

0,7t^2-12t(+0)=0 masodfoku, gyökei: 0 és ~17,15

érvényes eredmeny vmivel 17 masodperc ido elteltevel...


3 keplet detto.

29,4=1/2*2,8*t^2

t=4,58s

2010. okt. 17. 23:49
 2/9 A kérdező kommentje:
Kicsit késő van, lehet hogy ezért nem fogom fel, de mi ez a ^ a t után?
2010. okt. 17. 23:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Hatványozás jele...
2010. okt. 17. 23:53
 4/9 A kérdező kommentje:
Őőő... Ezeket csak így lehet megcsinálni? >.<
2010. okt. 17. 23:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, megértettem mindent, felfogtam ééés nagyon köszönöm! :)
2010. okt. 18. 00:00
 6/9 anonim ***** válasza:
500 fele keppen megoldom neked, de ez a legegyszerübb. : )
2010. okt. 18. 00:07
 7/9 A kérdező kommentje:

Háát esetleg a másodikat másodfokú egyenlet nélkül megoldanád? Még nem tanultuk. :S

..És a 3. feladat biztos jó? Mert a tanárom megadta mindegyik feladat megoldását, és arra 3 s jön ki. :)

2010. okt. 18. 00:10
 8/9 anonim ***** válasza:

1/2*1,4*t^2=12t /t

0,7t=12

t=~ 17,14


3; megvan mit értettem félre, gyorsult majd egyenes volnalu egyneletes mozgassal haladt tovább, azzal a sebességgel amit a gyorsulas alatt elért. 5 s alatt 29,4 m-t tett meg az 5,88 m/s.

2,8 m/s^2 gyorsulással, 5,88 m/s-t elérni 2,1 másodperc alatt lehet mert 5,88/2,8=2,1, De ez sem 3, ezek szerint én vagyok a hülye. : )

2010. okt. 18. 02:09
 9/9 anonim ***** válasza:

1/2*1,4*t^2=12t /t


ebben a sorban a /t az azt jelenti, hogy elosztom t-vel, nem a képlet tagja.

2010. okt. 18. 02:10