Valaki segít a matek háziban?


Ezt kéne kiszámolni, már próbáltam vagy 3-szor, de nem volt jó egyik sem:

100=5x-(3+3x)


2022. jan. 6. 15:57
 1/8 Pelenkásfiú ***** válasza:

Írd le a próbálkozásod és megmondom, hogy hol a hiba! :)


Egyébként:

Bontsd fel a zárójelet!

Számold ki, hány "x" marad jobb oldalon!

A 3-mat add hozzá mindkét oldalhoz!

Oszd el mindkét oldalt annyival, ahány "x" van jobb oldalon!

2022. jan. 6. 16:01
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Zárójelet felbontjuk, így lesz 100=5x-3-3x, mivel negatív előjel van a zárójel előtt.


2. Összevonás: 100=2x-3


3. Mindkét oldalhoz hozzáadunk 3-at: 103=2x


4. Mindkét oldalt elosztjuk 2-vel: 103/2=x

2022. jan. 6. 16:08
 3/8 A kérdező kommentje:

Volt 2 próbám:

100=5x-(3+3x)/zf.

100=5x-6x/öv.

100=-1x


A másik :

100=5x-(3+3x)/zf.

100=5x-3+2x/+3

103=5x+2x=7x/:7

2022. jan. 6. 16:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2022. jan. 6. 16:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszának jó kell lennie!!

Sajnos matekból nem nagyon vagyok jó, mert ez a leggyengébb tantárgyam!

2022. jan. 6. 16:09
 6/8 anonim ***** válasza:
A másodikban annyi a hiba, hogy az x-es tag előjelét nem fordítottad meg. Az első meg úgy hülyeség ahogy van.
2022. jan. 6. 16:11
 7/8 A kérdező kommentje:
Meglett a jó, köszi szépen!
2022. jan. 6. 16:11
 8/8 Pelenkásfiú ***** válasza:

#3


5x-(3+3x)

A zárójelben "három plusz három x" szerepel, abból sosem lesz 6x. Az így nézne ki:

(3+3)x


Mivel kivonás van a zárójel előtt, minden tag előjelet vált, tehát a "plusz három"-ból "mínusz három" lesz, a "plusz három x"-ből pedig "mínusz három x":

5x-3-3x


Egy másik példa:

10x+3-(2x-5+3x+4) = 10x+3-2x+5-3x-4

2022. jan. 6. 18:09