Segít valaki az emelt matek háziban?


[link]


Köszönöm annak, aki az értékes idejéből szán rám! :-)



2017. márc. 8. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Viéte-formulákat kell használni. Eddig eljutottál? Ha nem, akkor próbáld meg, emelt szinten éreteni kell!
2017. márc. 8. 13:38
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
számold ki és ne írd bele a füzetbe/könyvbe :'D
2017. márc. 8. 13:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Jelentkeztem emelt matekra, de nem tudom lemondani és év végéig túl kell élnem. :( Középszinten fogok érettségizni.
2017. márc. 8. 17:34
 4/8 Csicsky ***** válasza:
39%

A Viète formulák a másodfokú egyenlet esetében:


x₁ + x₂ = -b/a

x₁*x₂ = c/a


[link]


Ennek az alapján meg fogod tudni csinálni? Elég lesz ennyi? Ha nem, szólj.

2017. márc. 9. 01:25
 5/8 Csicsky ***** válasza:
39%

Valahogy nem lett jó a link. Próbáld meg akkor ezt a formáját:


[link]

2017. márc. 9. 09:12
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem működik a wikis oldal. Ha lenne egy példa megoldás az egészre, akkor érteném. :D
2017. márc. 9. 09:22
 7/8 Csicsky ***** válasza:
55%

A másodfokú egyenlet: ax² + bx + c = 0 = a*(x – x₁)*(x – x₂)

gyökei: x₁, x₂


5x² – 11x – 7 = 0, vagyis: a=5, b=–11, c=–7


Ha x₁ + x₂ = –b/a, akkor a fenti esetben: x₁ + x₂ = –b/a = –(–11)/5 = 11/5

Ebből az következik, hogy legalább az egyik gyök pozitív szám.


Ha x₁*x₂ = c/a, akkor: x₁*x₂ = c/a = –7/5

Két szám szorzata akkor negatív, ha az egyik pozitív a másik negatív szám.


Most így hirtelen ennyit tudtam.

2017. márc. 9. 10:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :-)
2017. márc. 20. 10:47