N.Jani kérdése:

Segít valaki a matek háziban légyszi?

Három egymást követő páros szám összege 180. Melyek ezek a számok?
2022. jan. 3. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
58+60+62
2022. jan. 3. 16:49
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

180\3=60

szóval:

180=60+60+60

az elsőből kivonva, az utolsóhoz hozzáadva 2-t:

180=58+60+62

2022. jan. 3. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

840/3=240

840=238+240+242

2022. jan. 3. 17:06
 4/6 anonim ***** válasza:
1., 3. vagyok. Kérdező priviben írta, hogy 840-et akart, de 180-ra sikerült.
2022. jan. 3. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a 3. választ azért számold át.
2022. jan. 3. 19:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

3. Így jár az, aki munka helyett válaszolgat. Igazad van, 280 az egyharmad, nem 240.

Számolnit tudok, csak a megosztott figyelem.

De minden válasz le lett pontozva, még a 2. is. Miért?

2022. jan. 3. 19:45