Matek háziban segít valaki?


Két szám aránya : 3:5

Különbsége a két számnak : 36

Mekyik a két szám?



Két szám aránya 3:11

Szorzatuk 1400

Melyik ez a két szám?


2022. jan. 17. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

3/5=a/b

a-b=36 (VAGY b-a=36, HA ROSSZ EREDMENYT KAPSZ)

2022. jan. 17. 14:43
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

A két szám: 3x és 5x.

5x - 3x = 36 => x = 18. A két szám: 3x = 54, és 5x = 90


Itt a két szám 3x és 11x.

3x * 11x = 1400

33x² = 1400.

Oldd meg x-re, és számold ki, mennyi 3x ill. 11x értéke. (Ne feledkezz meg a negatív gyökről sem!)

2022. jan. 17. 14:47
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

3+6=14x

11=14x

X=4,91

2022. jan. 19. 16:34