Két szám aránya : 3:5
Különbsége a két számnak : 36
Mekyik a két szám?
Két szám aránya 3:11
Szorzatuk 1400
Melyik ez a két szám?
2022. jan. 17. 14:39
1/3 anonim válasza:
3/5=a/b
a-b=36 (VAGY b-a=36, HA ROSSZ EREDMENYT KAPSZ)
2/3 anonim válasza:
A két szám: 3x és 5x.
5x - 3x = 36 => x = 18. A két szám: 3x = 54, és 5x = 90
Itt a két szám 3x és 11x.
3x * 11x = 1400
33x² = 1400.
Oldd meg x-re, és számold ki, mennyi 3x ill. 11x értéke. (Ne feledkezz meg a negatív gyökről sem!)