Egy háromszög két oldalának különbsége 10 cm, velük szemben levő szögek 60° és 50°. Mekkorák a háromszög oldalai és hiányzó szöge? Számold ki a háromszög területét is!

Képtelen vagyok megoldani, akárhogy próbálkozom. A matektanárunk beteg.
2022. jan. 11. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Legyen a rövidebbik oldal x cm hosszú, ekkor a másik (x+10) cm hosszú lesz (mivel ekkor különbségük 10 cm). Tudjuk, hogy háromszögben a rövidebbik oldallal szemközt kisebb szög van, ezért az x-szel szemközti lesz az 50°-os szög. Ezek fényében fel tudjuk írni a szinusztételt;


(x+10)/x = sin(60°)/sin(50°)


Innen be tudod fejezni?

2022. jan. 11. 13:46
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, be! köszönöm!
2022. jan. 11. 14:27
 3/6 A kérdező kommentje:

a harmadik oldalt hogyan tudom kiszámolni? eddig megvan a=76,63cm b=86,63cm c=????

a 3 szög alfa=50 béta= 60 gamma=70

2022. jan. 11. 14:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Koszinusz-tétellel.
2022. jan. 11. 14:41
 5/6 A kérdező kommentje:
értem. azt még nem tanultuk, az más témakör, később jön csak. most szinusz tétel van
2022. jan. 11. 14:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Illetve lehet a szinusz-tétellel is, mivel van elég adat hozzá. Ha a másik oldal k, ami a 70°-os szöggel szemközti oldal, akkor:


k/86,63 = sin(70°)/sin(60°)

2022. jan. 11. 14:51