Képtelen vagyok megoldani, akárhogy próbálkozom. A matektanárunk beteg.2022. jan. 11. 13:28
1/6 anonim válasza:
Legyen a rövidebbik oldal x cm hosszú, ekkor a másik (x+10) cm hosszú lesz (mivel ekkor különbségük 10 cm). Tudjuk, hogy háromszögben a rövidebbik oldallal szemközt kisebb szög van, ezért az x-szel szemközti lesz az 50°-os szög. Ezek fényében fel tudjuk írni a szinusztételt;
(x+10)/x = sin(60°)/sin(50°)
Innen be tudod fejezni?
2/6 A kérdező kommentje:
Igen, be! köszönöm!
2022. jan. 11. 14:27
3/6 A kérdező kommentje:
a harmadik oldalt hogyan tudom kiszámolni? eddig megvan a=76,63cm b=86,63cm c=????
a 3 szög alfa=50 béta= 60 gamma=70
2022. jan. 11. 14:36
5/6 A kérdező kommentje:
értem. azt még nem tanultuk, az más témakör, később jön csak. most szinusz tétel van
2022. jan. 11. 14:47
6/6 anonim válasza:
Illetve lehet a szinusz-tétellel is, mivel van elég adat hozzá. Ha a másik oldal k, ami a 70°-os szöggel szemközti oldal, akkor:
k/86,63 = sin(70°)/sin(60°)