Ki tudja? Egy háromszög külső szögeinek aránya 7:7:10, területe 64 cm2 . Hány centiméter a különbség, ha a háromszög kerületéből kivonjuk a háromszög legrövidebb oldalának hosszát ne csak a választ ird le a feladatmegoldás menete is érdekelne köszi


2014. dec. 15. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne kiabálj!

Gondolkodj!

A külső szögek összegét tudod, az arányból egyesével meg is tudod határozni őket. Innen a belső szögek is megvannak.

Vedd észre, hogy az azonos arány miatt a háromszög egyenlőszárú. Így ki tudod számolni az oldalakat.

2014. dec. 15. 15:24
 2/3 anonim ***** válasza:

(alfa+béta):(béta+gamma):(alfa+gamma)=7:7:10


alfa=gamma=75°

béta=30°


T=(b/2)^2*tg75° -> b=8,28; a=c=16


a+b+c-c=32


ha a számolást nem rontottam el valahol

2014. dec. 15. 15:51
 3/3 anonim ***** válasza:
azt má biztosan elrontottam, hogy nem a legrövidebb oldalt vontam ki! :-D
2014. dec. 15. 16:21