2014. dec. 15. 15:06
1/3 anonim válasza:
Ne kiabálj!
Gondolkodj!
A külső szögek összegét tudod, az arányból egyesével meg is tudod határozni őket. Innen a belső szögek is megvannak.
Vedd észre, hogy az azonos arány miatt a háromszög egyenlőszárú. Így ki tudod számolni az oldalakat.
2/3 anonim válasza:
(alfa+béta):(béta+gamma):(alfa+gamma)=7:7:10
alfa=gamma=75°
béta=30°
T=(b/2)^2*tg75° -> b=8,28; a=c=16
a+b+c-c=32
ha a számolást nem rontottam el valahol
3/3 anonim válasza:
azt má biztosan elrontottam, hogy nem a legrövidebb oldalt vontam ki! :-D