Mennyi a területe, magassága?


Szabályos háromszög, kerülete=60cm

Hogy kell kiszámolni a terültetét, és a magasságot?


2010. szept. 8. 17:46
 1/6 anonim válasza:

A szabályos háromszögnek minden oldala egyenlő. Tehát 60:3=20cm egy oldal.

A magasságot úgy számolod ki, hogy az alapra merőlegesen húzol egy vonalat a szemközti csúcsból, ez a magasság, és a hosszát kiszámolod:

10^2 x 20^2 = b^2

2010. szept. 8. 17:56
 2/6 anonim ***** válasza:
A magasságot pitagorasz tétellel, a területet az alap és a magasság segítségével.
2010. szept. 8. 17:56
 3/6 anonim ***** válasza:

első!

az nem 10^2+b^2=20^2 akart lenni?

2010. szept. 8. 17:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Az oldalak 20-20-20 cm hosszúak. A magasságot simán pitagorasz tétellel számítsd ki. Az egyik oldal közepéről húzol egy vonalat a szemközti csúcsba, és kapsz egy derékszögű 3 szöget. Aminek az egyik befogója 10 cm, a másik befogója a magasság, az átfogó a háromszög másik oldala, 20 cm. 10 a négyzeten + m a négyzeten = 20 a négyzeten. m a négyzeten = 20 a négyzeten - 10 a négyzeten. Innen le tudod vezetni.

A terület meg alap x magasság/2.

Érted ugye?

2010. szept. 8. 18:02
 5/6 A kérdező kommentje:
igen értem, köszönöm!:)
2010. szept. 8. 18:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Van egyszerűbb is:

Heron - formula: T=gyök alatt(s*(s-a)(s-b)(s-c)


T=gyök alatt: 30000= 173,20 cm^2

2010. szept. 8. 19:57