Egy háromszög kerülete K=30 cm a háromszögbe irható kör sugara r=2 cm. Mekkora a háromszög területe?


2022. jan. 10. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt a képletet érdemes hozzá tudni, hogy


T = r*s, ahol T a háromszög területe, r a beírható kör sugara, s pedig az úgynevezett félkerület, vagyis a kerület fele, tehát s=K/2, tehát a képlet így is felírható:


T = r*K/2, ebbe a képletbe már be tudunk helyettesíteni.


Illetve még annyi dolgunk van, hogy mutatnunk kell egy olyan háromszöget, amely létezik ezekkel az adatokkal, vagy ha ez nem megy, akkor meg kell mutatnunk, hogy ilyen adatokkal háromszög nem létezik, így -bár a területképlettel tudtunk területet számolni- az mégsem lényeges.

2022. jan. 10. 17:29
 2/3 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű
2022. jan. 10. 18:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Itt is megnézheted a megoldást: [link]
2022. jan. 10. 18:35