Toducz kérdése:

Egy háromszögben a háromszög köré írt kör sugara 4 és a háromszög kerülete 18, mennyi sinA+sinB+sinC?


2018. márc. 10. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ismert, hogy a/sinA=b/sinB=c/sinc=2R.

Emiatt sinA+sinB+sinC=a/2R+b/2R+c/2R

Utóbbit összevonva: (a+b+c)/2R=18/8=2,25.

2018. márc. 10. 17:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. márc. 10. 19:42