2018. márc. 10. 17:27
1/2 anonim válasza:
Ismert, hogy a/sinA=b/sinB=c/sinc=2R.
Emiatt sinA+sinB+sinC=a/2R+b/2R+c/2R
Utóbbit összevonva: (a+b+c)/2R=18/8=2,25.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. márc. 10. 19:42