Az ABC háromszögben AB=AC=10, BC=12, akkor mennyi a háromszög területe?

Hogy is kell területet számolni?

2016. nov. 5. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
48
2016. nov. 5. 16:48
 2/3 anonim ***** válasza:
T=a*ma/2
2016. nov. 5. 16:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy egyenlőszárú háromszög. Berajzolod a 12cm oldalhoz tartozó magasságot, ami éppen merőlegesen felezi a 12cmes oldalt. Így kapsz 2 db egybevágó derékszögű háromszöget. Felírod a Pitagorasz tételt. m^2+6^2=10^2

Ebből m=8cm. Így a terület 12*8/2=48 területegység.


A területet kiszámolhatod a Heron képlettel is.

2016. nov. 6. 13:27