Hogy is kell területet számolni?2016. nov. 5. 16:38
3/3 anonim válasza:
Ez egy egyenlőszárú háromszög. Berajzolod a 12cm oldalhoz tartozó magasságot, ami éppen merőlegesen felezi a 12cmes oldalt. Így kapsz 2 db egybevágó derékszögű háromszöget. Felírod a Pitagorasz tételt. m^2+6^2=10^2
Ebből m=8cm. Így a terület 12*8/2=48 területegység.
A területet kiszámolhatod a Heron képlettel is.