Az ABC háromszögben AB=20cm az A illetve C csúcsból induló súlyvonal 12 cm illetve 18cm.Mekkora a háromszög területe és kerülete?


2020. szept. 8. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Koszinusztétellel bebizonyítható:

[link]

Ennek felhasználásával:


4*18^2=2*a^2+2*b^2-20^2

4*12^2=2*b^2+2*20^2-a^2

--------------------------

Ezt az egyenletrendszert megoldod. Kapod hiányzó oldalak hosszát.

A terület meghatározható Héron-képlettel:

[link]

2020. szept. 8. 15:48
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem is bírom kiszámolni, túl béna vagyok hozzá. Légyszíves valaki még segítene számolni?
2020. szept. 8. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt van a számolás:

[link]


Kivonod egymásból a két egyenletet, csak az a marad. Kifejezed.

Visszahelyettesíted, kapod a b-t. Innen már menni kell.

2020. szept. 8. 16:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Megy az koszinusz-tétel nélkül is: [link]
2020. szept. 8. 16:43
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát ömmmm.....hetedikes vagyok, és ezekkel a betűkkel, írásjelekkel matematikában még sohasem találkoztam.

De azért nagyon szépen köszönöm!!!!

2020. szept. 8. 16:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Pitagorasz-tételt tanultatok már?
2020. szept. 8. 17:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen
2020. szept. 8. 17:27