Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki elmagyarázná? (matek)

Valaki elmagyarázná? (matek)

Figyelt kérdés

A halmazokból akárhogy nézem, nem tudom felfogni a halmazok számosságát, és nem csak én, de körülbelül az egész évfolyam. Azt értem, hogy az egyenlő számosság feltétele az ekvivalencia, vagyis a kölcsönösen egyértelmű hozzárendelés, amely egy elemhez egy párt rendel hozzá valamiféle logikai elv alapján, mint a 1-1 2-4 3-9 -> itt a számokhoz a négyzetüket rendeltük. Egyenlő a számossága, mert gondolom a is ugyanannyi, és b is. Vagyis minden N+-nak lehet négyzete, még ha azok ritkábbak is.

Javítsatok ki, ha valamit eddig nem jól mondtam.

De akkor itt van a megszámlálható számosságú, és a nem megszámlálható halmaz, amit nem tudok felfogni.

Előre is köszönöm a segítséget. Interneten semmi értelmeset se találtam róla, de az előadáson ezeket a diákat vetítették le nekünk: [link]

12/17. diától.


2010. szept. 7. 18:14
 1/1 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy kevertem. Az ekvivalencia feltétele a kölcsönösen egyértelmű hozzárendelés. De mindegy, ettől függetlenül ugyanúgy nem értem.
2010. szept. 7. 18:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!