Dedóóós matek. Egy kettedhez hogyan kell hozzáadnom a 0,4-et? .

Rengeteg minden kiment a fejemből egy nyár alatt, ezt is sikerült elfelejtenem. Légyszi segítsetek :S Köszi!
2010. szept. 7. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
1/2=0,5 0,5+0,4=0,9:)
2010. szept. 7. 17:38
 2/3 A kérdező kommentje:

[2 - (1/2 + 0,4) × 3/7 - (2 1/5 - 0,25)] × (21/7 - 1/3 × 9)


Nem a megoldást szeretném kérni, hanem valami magyarázatot hozzá. Nem nagyon megy a matek :S

2010. szept. 7. 17:44
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Közös nevezőre hozod


1/2+4/10=5/10+4/10=9/10

2010. szept. 7. 17:51