Határozd meg a "b" értékét úgy, hogy az x^2+4x+c = 0 egyenlet egyik gyöke 3 legyen !2021. nov. 30. 09:12
1/5 anonim válasza:
Gondolom a „b” valójában „c” akar lenni.
Csak annyi a dolgod, hogy x helyére beírod a 3-at;
3^2 + 4*3 + c = 0, ennek megoldása c=-21, tehát az x^2+4x-21=0 egyenletnek lesz az egyik gyöke 3.
2/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen !
2021. nov. 30. 09:57
3/5 A kérdező kommentje:
A feldatot valóban elírtam, de ha a "b"-t keresném, akkor mi lenne a teendőm ?
pl.: x^2+bx+12=0 x1=-3
2021. nov. 30. 10:04
4/5 anonim válasza:
Ugyanaz, amit leírtam; x helyére beírod a (-3)-at.
5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2021. nov. 30. 11:13