Határozd meg a "b" értékét úgy, hogy az x^2+4x+c = 0 egyenlet egyik gyöke 3 legyen !

2021. nov. 30. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom a „b” valójában „c” akar lenni.


Csak annyi a dolgod, hogy x helyére beírod a 3-at;


3^2 + 4*3 + c = 0, ennek megoldása c=-21, tehát az x^2+4x-21=0 egyenletnek lesz az egyik gyöke 3.

2021. nov. 30. 09:52
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen !
2021. nov. 30. 09:57
 3/5 A kérdező kommentje:

A feldatot valóban elírtam, de ha a "b"-t keresném, akkor mi lenne a teendőm ?

pl.: x^2+bx+12=0 x1=-3

2021. nov. 30. 10:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, amit leírtam; x helyére beírod a (-3)-at.
2021. nov. 30. 10:39
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2021. nov. 30. 11:13