4dik gyök(a^n×köbgyök(a^5) =
Köbgyök(a^5)
Ezt ennél jobban sajnos nem tudtam leírni, de remélem azért érthető.
2021. nov. 21. 14:09
1/3 anonim válasza:
Na jó, de ezt a-ra vagy n-re kell megoldani?
Illetve a kitevőben csak n van, vagy n*köbgyök(a^5) ?
2/3 anonim válasza:
n-edik gyök megegyezik az 1/n -edik hatványra emeléssel:
((a^n)(a^5)^(1/3))^(1/4) = (a^5)^(1/3)
hatványazonosságokból:
a^((n+5/3)*(1/4)) = a^(5/3)
csak a kitevők:
(n+5/3)*(1/4) = 5/3
n=5
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Megjegyzem ezt az összefüggést!
2021. nov. 21. 19:30