Tolkien kérdése:

Hogy kell megoldani a következő matek feladatot?


4dik gyök(a^n×köbgyök(a^5) =

Köbgyök(a^5)


Ezt ennél jobban sajnos nem tudtam leírni, de remélem azért érthető.



2021. nov. 21. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Na jó, de ezt a-ra vagy n-re kell megoldani?


Illetve a kitevőben csak n van, vagy n*köbgyök(a^5) ?

2021. nov. 21. 14:25
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

n-edik gyök megegyezik az 1/n -edik hatványra emeléssel:

((a^n)(a^5)^(1/3))^(1/4) = (a^5)^(1/3)

hatványazonosságokból:

a^((n+5/3)*(1/4)) = a^(5/3)

csak a kitevők:

(n+5/3)*(1/4) = 5/3

n=5

[link]

2021. nov. 21. 15:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Megjegyzem ezt az összefüggést!
2021. nov. 21. 19:30