Matekból Tudnál segíteni? Nevezős törtes.


Ne értsd félre, 8.-os vagyok, csak ismétlük. Elég jó vagyok matekból, csak most ezt nagyon nem értem O.o

9/__ = -__/10 = 3/5 = -30/__ = __/-15


A per az a törtvonal, a __ oda kell írni úgy számokat, hogy igaz legyen az egyenlőség pl.: 1/2 = 2/4 = 3/6



Nem értem, hogy a feladatban hogy lehet egyszer mínusz, egyszer plusz :"S


Ja..és a -4 reciproka -1/4 vagy pluszra vált?


2010. szept. 3. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:

9/15= --6/10 = 3/5 = -30/-50 = -9/-15


Sztem.

2010. szept. 3. 15:41
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi^^

: )

2010. szept. 3. 15:48