Egy képkocsi először 3 óraig 90km/h, ezután 2óraig 60km/h sebességgel haladt. a, Mennyi utat tett meg a gépkocsi az indulástól számított 4 óra alatt b, Mennyi idő alatt tett meg a gépkocsi az elindulási helytől mérve 360km utat?

Egyáltalán nem értem, aki tudja légyszives vezesse le, hogy számolta ki,köszönöm

2021. okt. 16. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Ezen mit nem lehet érteni? De komolyan? Ennyire elcseszett az oktatás manapság, vagy ennyire .... a fiatalok? Vagy ovis vagy? Akkor még meg értelek... Komolyan, nehéz egy minimálisan gondolkodni?
2021. okt. 16. 11:52
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

De tényleg, kérdező. Szorozni és összeadni kell, mindkettő alapművelet.

Vagy azt nem érted, mi az a km/h? Akkok segítek: kilométer per óra.

2021. okt. 16. 12:02
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

3 óra alatt megtett 3x90km-t, azaz 270Km-t.


Utána lelassított 60km/h-ra, azaz a negyedik órában 60Km-t tett meg.


Az első 4 órában 3*90+60=330Km-t tett meg.


Folytatta az útját 60km/h sebességgel.


Még 30Km-t kell megtennie a 360km-hez.

1 óra alatt 60,szóval 30-hoz még fél óra kell.


Vagyis a 360Km-t 3és fél óra alatt teszi meg.

2021. okt. 16. 12:05
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

De azért megkérdezném, hány éves vagy?


Éppen haveromnál vagyok, és a 10 éves gyereke megoldotta ezt a feladatot.

2021. okt. 16. 12:06
 5/7 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Kell hozzá a v = s/t képlet.

sebesség = út / idő

Ha elfelejtenéd, akkor gondolj a sebesség mértékegységére, ami kilométer/óra, így máris tudod, hogy milyen sorrendben kell felírni.


A feladatban az idő és a sebesség van megadva, ezért átalakítjuk úgy a képletet, hogy az utat adja meg:

v = s/t (mindkét oldalt szorozzuk t-vel)

v * t = s


Ha ebbe behelyettesíted először a 3 órát és a 90km/h-t, akkor megkapod, hogy az első 3 óra alatt mennyi utat tett meg.

Ezután még 2 óráig haladt 60km/h-val, de a feladat azt kérdezi, hogy összesen 4 óra alatt mennyit ment, tehát az előző 3 óra után már csak 1 órát kell kiszámolni.

Vagyis 1 órára és 60km/h-ra kiszámolod az utat és hozzáadod az első eredményhez.


Szólj, ha eddig megvagy!

2021. okt. 16. 12:11
 6/7 anonim ***** válasza:

"Vagyis a 360Km-t 3és fél óra alatt teszi meg."

Négy és fél.

2021. okt. 16. 12:48
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 bocsánat, igaz 4 és fél.

(Elfelejtettem beleszámolni a korábbi +1 órát)

2021. okt. 16. 12:53