Egy gépkocsi 72 km/h sebességgel halad, amikor gyorsításba kezd. A gyorsulása 2 m/s. Mekkora utat tesz meg 13 s alatt és mekkora lesz a sebessége az 5. és a 13. másodpercben?

2017. dec. 1. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:

72 km/h = 20 m/s

5 másodperc után a sebessége: (20 + 5 * 2) m/s = 30 m/s

13 másodperc után a sebessége: (20 + 13 * 2) m/s = 46 m/s


A km/h egységhez szorozd be ezeket 3,6-del!


A gyorsulás alatt megtett út kiszámításához a gyorsulás alatti átlagsebességet kell használnunk. Ez, mivel a gyorsulás egyenletes, a gyorsulás előtti és utáni sebesség átlaga, azaz ((20+46)/2) m/s = 33 m/s


s = vátl * 13 = 33 m/s * 13 s = 429 m

2017. dec. 1. 09:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. dec. 1. 10:16