Hogyan kell megoldani, az alábbi matematikai feladatokat?


Egy derékszögű háromszög beírható körének sugara 5cm, az átfogóhoz tartozó magasság 12 cm. Mekkorák a háromszög oldalai?


Egy háromszög két súlyvonala 6 cm és 9 cm, az általuk bezárt szög 75fok. Mekkora a háromszög területe?


Az ABC háromszögben AB=2AC. Hosszabítsuk meg a BC oldalt 1/3-ad részével a C ponton túl. Így kapjuk a D pontot. Bizonyítsa be, hogy AD=2CD



2021. szept. 17. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

1)

a^2+b^2=c^2

5*(a+b+c)/2=12*c/2


Végtelen sok megoldás van. Lehet, hogy hiányzik egy adat.

2021. szept. 17. 18:38
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
2) 4*6*sin75°/2*3
2021. szept. 17. 18:41
 3/7 anonim ***** válasza:
3) [link]
2021. szept. 17. 20:05
 4/7 krwkco ***** válasza:

#1

"Végtelen sok megoldás van. Lehet, hogy hiányzik egy adat."

Egy háromszög meghatározásához 3 független adat elegendő: derékszögű, a beírt kör sugara 5cm, az átfogóhoz tartozó magasság 12 cm.

Van még egy egyenlet: a területet kétféleképpen is ki lehet számolni.

2021. szept. 17. 23:16
 5/7 anonim ***** válasza:
???
2021. szept. 18. 14:40
 6/7 krwkco ***** válasza:

#5

a^2+b^2=c^2

5cm*(a+b+c)/2=12cm*c/2

ab/2=12cm*c/2

----------------------

c=ab/12cm

5cm*(a+b+ab/12cm)=ab // ebből kifejezhető "b". "b" és "c" behelyettesíthető az első egyenletbe. De a további számolást meghagyom a kérdezőnek.

2021. szept. 18. 15:08
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2021. szept. 19. 12:05