1) Hány eleme van annak a halmaznak, melynek 12 kételemű részhalmaza van?
2) Határozd meg az ABC háromszög C csúcsának koordinátáit, ha A (-8,-1) B(3,0) és a háromszög súlypontja G (0,3)
3) Oldd meg valós számok halmazán lg(2x-2)=3lg(x-1)
4) Ha sin x+cos x= 5/4, határozd meg 2x értékét.
2021. máj. 10. 10:55
1/2 anonim válasza:
2) A súlypont a csúcsok koordinátáinak számtani átlaga, így "visszafelé" alkalmazva a hiányzó csúcs meghatározható: S = (A + B + C) / 3, ebből C = 3S - A - B
3) Logaritmus azonossága miatt a 3-as szorzóból az (x - 1) kitevője lesz, ezután: 2x - 2 = (x - 1)³ (és persze kezdésnek alaphalmaz-vizsgálat).
4) Emeld mindkét oldalt négyzetre, majd használd a sin²x + cos²x = 1 és a sin(2x) = 2 sin(x)cos(x) azonosságokat.
2/2 anonim válasza:
1)
(x alatt 2)=12
x*(x-1)/2=12
x*(x-1)=24
...