Ezeket a feladatokat hogyan kell megoldani?


Valaki eltudná nekem magyaráznia következő linkről 7,8,9,10,11,12-es feladatot? Főleg a 7-est.

[link]

Hogyan kell ezeket a feladatokat megcsinálni? Leírná valaki részletesen a megoldás menetetét végeredménnyel?


Előre is köszönöm!



2021. ápr. 7. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden logaritmusfüggvény zérushelye 1.
2021. ápr. 7. 17:50
 2/6 A kérdező kommentje:
De ezt hogy kell kiszámolni?
2021. ápr. 7. 17:55
 3/6 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

7. feladat:


Egy függvény zérushelyét úgy számolhatjuk ki mechanikusan, hogy a függvény szabályát egyenlővé tesszük nullával és megoldjuk az így előálló egyenletet.


Tehát log2018(x)=0.

A logaritmikus kifejezést átírjuk hatványalakba, ami x = 2018^0, így x=1.

2021. ápr. 7. 20:39
 4/6 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

8. feladat:


egy józan paraszti megoldásmenetben indítalak el. A gráf csúcsait nevezd el A, B, C, D, E és F betűkkel.

Ezután sorold fel az összes mérkőzést, amelyeket lejátszanak a csapatok: AB, AB, AD, AE, AF, BC, ... stb. Ugye innentől menni fog a befejezés?

2021. ápr. 7. 20:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, ezeket sikerült megcsinálnom. Már csak a 9.-et nem tudom, abba tudna valaki segíteni?
2021. ápr. 8. 15:17
 6/6 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

9. feladathoz a szögfüggvények általánosítását kellene áttanulmányozni és értelmezni.


Az egységvektor kiindulási állapot jobbra (3 óra felé) néz. Innen alfa szöggel elforgatjuk, ez látható az ábrán.

Az elforgatott vektor végpontjának x-tengelyre vetített értéke lesz cos alfa, míg az y-tengelyre vetített értéke a sin alfa.


Mivel az x-tengelyre vetített értéket megadták, így cos alfa = -3/5.

Ebből shiftes visszakereséssel már meg is kapod az alfa nagyságát.


Ha pedig megvan az alfa, akkor sin alfa fogja megadni az y-tengelyre vetített értéket (vagyis az ordinátát).

2021. ápr. 8. 19:24