Valaki segíteni levezetni és megoldani ezeket a feladatokat? (Ha esetleg valaki megoldaná azzal rengeteget segítene (ha van előttem egy meg oldott példa akkor utána meg tudom csinálni egyedül is)).


Adott a k: x²+ y²+2x-4y 0 egyenletű kör. Irjuk fel annak a körnek az egyenletét, amelyet a k körből úgy kapunk, hogy azt


a,) tükrözzük az x tengelyre:

b,) tükrözzük az y tengelyre:

c, )tükrözzük az origóra;

d, ) eltoljuk a v (-3; -2) vektorral;



A segítséget előre is köszönöm szépen! 🥰



2021. márc. 24. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:

(x+1)^2+(x-2)^2=5 => O(-1; 2) r=sqrt(5)


a) Oa(-1;-2) => (x+1)^2+(y+2)^2=5


b) Ob(1;2) => (x-1)^2+(y-2)^2=5


c) Oc(1;-2) => (x-1)^2+(y+2)^2=5


d) Od(-4;0)=> (x+4)^2+y^2=5

2021. márc. 24. 19:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! 🥰
2021. márc. 24. 20:04