Adott a k: x²+ y²+2x-4y 0 egyenletű kör. Irjuk fel annak a körnek az egyenletét, amelyet a k körből úgy kapunk, hogy azt
a,) tükrözzük az x tengelyre:
b,) tükrözzük az y tengelyre:
c, )tükrözzük az origóra;
d, ) eltoljuk a v (-3; -2) vektorral;
A segítséget előre is köszönöm szépen! 🥰
2021. márc. 24. 19:45
1/2 anonim válasza:
(x+1)^2+(x-2)^2=5 => O(-1; 2) r=sqrt(5)
a) Oa(-1;-2) => (x+1)^2+(y+2)^2=5
b) Ob(1;2) => (x-1)^2+(y-2)^2=5
c) Oc(1;-2) => (x-1)^2+(y+2)^2=5
d) Od(-4;0)=> (x+4)^2+y^2=5
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! 🥰
2021. márc. 24. 20:04