Egy üzem 5°% selejtet gyártott és 4389db hibátlan terméket. Hány db hibátlan készült volna, ha 3,5% lenne csak a selejt?
Előre nagyon szépen köszönöm, annak aki el is magyarázza. <3
2021. szept. 5. 18:58
1/4 anonim válasza:
4389db a 95%
4389/95=46,2
Vagyis 46db az 1%
96,5% (mivel a maradék 3,5% selejt) így 96,5x46,2=4458,3 azaz 4458db
2/4 anonim válasza:
Jaa, most látom hogy az nem 5 százalék hanem 5 ezrelék.
Akkor viszont 4256,615 a megoldás, vagyis 4257.
3/4 anonim válasza:
Jelölje x az összes legyártott lencsét.
Felírhatjuk, hogy x*0,95=4389, hisz a legyártott lencsék 95%-a hibátlan.
x=4389/0,95
Ekkor x=4620 /ez az összes legyártott lencse
Ha ennek a 3,5%-a selejt lenne, akkor 4620*(1-0,035)≈4458 hibátlan lencse lenne.
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. szept. 5. 23:07