Segítség kellene ebben a matek feladatban?


Egy üzem 5°% selejtet gyártott és 4389db hibátlan terméket. Hány db hibátlan készült volna, ha 3,5% lenne csak a selejt?


Előre nagyon szépen köszönöm, annak aki el is magyarázza. <3



2021. szept. 5. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

4389db a 95%


4389/95=46,2

Vagyis 46db az 1%

96,5% (mivel a maradék 3,5% selejt) így 96,5x46,2=4458,3 azaz 4458db

2021. szept. 5. 19:11
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Jaa, most látom hogy az nem 5 százalék hanem 5 ezrelék.


Akkor viszont 4256,615 a megoldás, vagyis 4257.

2021. szept. 5. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelölje x az összes legyártott lencsét.

Felírhatjuk, hogy x*0,95=4389, hisz a legyártott lencsék 95%-a hibátlan.

x=4389/0,95

Ekkor x=4620 /ez az összes legyártott lencse

Ha ennek a 3,5%-a selejt lenne, akkor 4620*(1-0,035)≈4458 hibátlan lencse lenne.

2021. szept. 5. 19:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. szept. 5. 23:07