A feledat !
8.Ìrjunk fel minèl több osztást ,ha a tènyezőket ès a hányadost is az alábbi számok közül választhatjuk !
9/8ad, -4 ,5/2, 4,6/5 öd ,5/8 ad, 3/2 ed
Ebbe a feladatba kèrhetek segìtsèget maga a műveletben🥰
2021. ápr. 21. 01:09
1/4 anonim válasza:
Írd már ki legalább a számokat normálisan, mert így nem lehet értelmezni őket.
2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom mert törteket nem engedi máskèpp ki ìrni 9nyolcad minusz 4 ,5 keted
2021. ápr. 21. 08:24
3/4 anonim válasza:
Ezekre a számokra gondolsz?
9/8, -4, 5/2, 4, 6/5, 5/8, 3/2
A -4-et helyből kizárhatod, ha osztásról vagy szorzásról van szó, akkor ha az egyik tag negatív, akkor vagy a másik tagnak, vagy az eredménynek is negatívnak kell lennie.
5/2:4=5/8
5/2:5/8=4
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. ápr. 21. 11:12