Kérhetek segítséget a kémia feladatban? Az első: Számold ki, hogy az azonnali halált okozó 500mg/dm3 koncentráció hány klórmolekulát jelent 1dm3 levegőben! ( többi lent)


A második:Egy rozsdaálló ötvözet vasat és krómot tartalmaz. Egy krómatomra négy vasatom jut. Hány tömegszázalék krómot tartalmaz az ötvözet? Hány gramm króm szükséges 4kg ilyen ötvözet elkészítéséhez?

A harmadik:Egy galvánelem működése során a cinkelektródjának tömege 13 milligrammal csökkent. Összesen hány elektront adtak le eközben a cinkatomok?


A feltöltött ólomakkumulátorban a kénsavoldat 37 tömegszázalékos. Mekkora tömegű kénsavat tartalmaz 1l ilyen töménységű ún. akkumulátorsav? Az oldat sűrűsége 1,28g/cm3.


2017. ápr. 3. 16:00
 1/3 Arp Du ***** válasza:

1 dm3-ben 500 mg= 0,5 g

Cl2 moláris tömege 71 g/mol

n=m/M= 0,5g / 71g/mol = 0,007 mol

ebben molekulák száma: 0,007 *6*10^23 db


króm tömeg%= króm atomtömeg / (króm atomtömeg +4*vas atomtömeg)

hány gramm króm: 4000g *króm tömeg%

2017. ápr. 3. 22:16
 2/3 Arp Du ***** válasza:

Zn-> Zn2+ + 2e-

n=m/M= 0,013g / 65,4g/mol

n mol Zn2+ -> 2*n mol elektron,

ez 2*n *6*10^23 db elektron


1l= 1 dm3= 1000 cm3

tömeg= 1,28g/cm3 *1000cm3= 1280 g

ebből kénsav 1280 g *0,37

2017. ápr. 3. 22:28
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. ápr. 4. 22:23