Matek feladatban segítség? (Elakadtam)


A feladat a következő: szabályos dobókockával egyet dobunk. mekkora a valószínűsége hogy a dobott szám prím?

Addig eljutottam hogy az összes eset 6, és a kedvező eset 3. De a megoldó kulcsban 12 van megadva a valószínűségnek viszont nekem sehogyan sem jön ki. Valaki tudna segíteni ebben 😅.



2021. jún. 16. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A megoldókulcsot elírták, az nem 12 akar lenni, hanem 1/2.
2021. jún. 16. 08:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 írja, a megoldókulcs hibás. A valószínűség maximális értéke 1, az a teljesen biztos esemény, úgyhogy a 12 biztosan hiba.


A te megoldásod helyes!

2021. jún. 16. 08:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy szabályos dobókockával egyszer dobunk. Milyen esemény valószínűsége lehet az , a , illetve az érték?

Megoldás:


P(a dobott szám prím) = 1/2

P(a dobott szám 3-mal nem osztható) = 2/3

P(a dobott szám 3-mal osztható) = 1/3

2021. jún. 16. 08:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget 🙏🏻🙏🏻
2021. jún. 16. 14:26